Program

április 16.

8:00-tól Hallgatók érkezése, szállás elfoglalása (Hotel@BMF)
Regisztráció a rendezvény helyszínén

9:00 – 10:00 OTDT Informatika Tudományi Szakmai Bizottság ülése, Programbizottság/Főzsűri ülése

10:00 – 10:40 Plenáris előadás
Dr. Takács Árpád: Önvezető autók a tudomány útján

11:00 – 12:30 Központi megnyitó az Aud. Max-ban
Roska Tamás tudományos előadás
Papp Ádám: Spinhullám alapú számítógépek

12:30 – 13:30 Ebéd (Óbuda RKK Aula, Szenátusi terem)

13:30 – 14:00 Tagozati zsűrik előkészítő ülése
Középiskolásokkal mediált beszélgetés: hogy működik a TDK és az OTDK

14.00 – 16:05 I. tagozatok első rész (5 előadás):
Infokommunikáció és hálózati infrastruktúrák tagozat (F.02 terem)
Matematikai módszerek és kriptográfia tagozat (F.03 terem)
Modellezés és szimuláció tagozat (F.04 terem)
Műszaki alkalmazások és robotika területén elért informatikai eredmények tagozat (F.07 terem)
Számítógépes grafika és vizualizáció tagozat (F.08 terem)

16:05 – 16:20 Kávészünet

16:20 – 18:00 I. tagozatok második rész (3-4 előadás):
Infokommunikáció és hálózati infrastruktúrák tagozat (F.02 terem)
Matematikai módszerek és kriptográfia tagozat (F.03 terem)
Modellezés és szimuláció tagozat (F.04 terem)
Műszaki alkalmazások és robotika területén elért informatikai eredmények tagozat (F.07 terem)
Számítógépes grafika és vizualizáció tagozat (F.08 terem)

18:00 – 18:30 Tagozati zsűrik ülése

18:00 – 19:15 Kiemelt ipari partnerek, szponzorok szakmai előadása (ExxonMobil, EPAM Systems, Morgan Stanley)

19:15 – Vacsora (Óbuda RKK Aula, Szenátusi terem)
Esti program - Kolmogorov ToolBox livecoding zenei előadása
Információtechnológia evolúciója kiállítás (NIK Aula)

április 17.

7:00 – 8:00 Reggeli a szálláshelyen

8:00 – 8:30 Tagozati zsűrik előkészítő ülése
Középiskolásokkal mediált beszélgetés, a tudományos kutatásról

8:30 – 10:35 II. tagozatok első rész (5 előadás):
Metaheurisztikák és optimalizálási eljárások tagozat (F.02 terem)
Neurális hálózatok gyakorlati alkalmazásai tagozat (F.03 terem)
Párhuzamos és elosztott rendszerek, felhőszolgáltatások tagozat (F.04 terem)
Programozási nyelvek és formális módszerek tagozat (F.07 terem)
Számítógépes látás és képelemzés tagozat (F.08 terem)

10:35 – 10:50 Kávészünet

10:50 – 12:30 II. tagozatok második rész (3-4-5 előadás):
Metaheurisztikák és optimalizálási eljárások tagozat (F.02 terem)
Neurális hálózatok gyakorlati alkalmazásai tagozat (F.03 terem)
Párhuzamos és elosztott rendszerek, felhőszolgáltatások tagozat (F.04 terem)
Programozási nyelvek és formális módszerek tagozat (F.07 terem)
Számítógépes látás és képelemzés tagozat (F.08 terem)

12:30 – 13:00 Tagozati zsűrik ülése

12:30 – 13:30 Ebéd (Óbuda RKK Aula, Szenátusi terem)

13:30 – 14:00 Tagozati zsűrik előkészítő ülése
Középiskolásokkal mediált beszélgetés: sikeres korábbi OTDK projektek

14:00 – 15:40 III. tagozatok első rész (4 előadás):
Informatikai rendszerek és alkalmazások modellezése, fejlesztése tagozat (F.02 terem)
Mesterséges intelligencia és neurális hálózatok tagozat (F.03 terem)
Orvostudományi és biológiai alkalmazások tagozat (F.04 terem)
Számítógépes kép- és jelfeldolgozás tagozat (F.07 terem)
Szoftverminőség, ellenőrzéstechnika tagozat (F.08 terem)

15:40 – 15:55 Kávészünet

15:55 – 17:35 III. tagozatok második rész (4-5 előadás)
Informatikai rendszerek és alkalmazások modellezése, fejlesztése tagozat (F.02 terem)
Mesterséges intelligencia és neurális hálózatok tagozat (F.03 terem)
Orvostudományi és biológiai alkalmazások tagozat (F.04 terem)
Számítógépes kép- és jelfeldolgozás tagozat (F.07 terem)
Szoftverminőség, ellenőrzéstechnika tagozat (F.08 terem)

17:35 – 18:00 Tagozati zsűrik ülése

18:00 – 19:30 Főzsűri ülése (F.09)

17:35 – 18:30 Vacsora

19:30-tól Hajókirándulás hallgatóknak
Főzsűri vacsora (Szenátusi terem)

április 18.

7:00 – 9:00 Reggeli a szálláshelyen

8:30 – 10:00 Parlamenti látogatás határon túliaknak (fakultatív)

11:00 – 12:30 Ünnepélyes díjátadás (AULA), online közvetítés
Kulturális program
Imreh Csanád díj átadása

12:30 – 13:00 Szendvicsebéd
Hazautazás