Szia, Enikő vagyok

2019-01-10 09:06:48
Szerző: Enikő

Enikő bemutatkozik

Üdvözöllek! Nagy Enikő vagyok, az idei OTDK egyik felelős helyszíni szervezője.

Blog- és vblogbejegyzések kapcsán velem is fogtok többször találkozni, ezért szeretnék egy rövid bemutatkozást írni magamról :blush:

Már a BSc képzésemet is az Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai karán végeztem el, jelenleg pedig ugyanitt folytatom tanulmányaimat, immár MSc képzésen. Korábban egy szaktársammal közösen készített munkánkkal indultunk a kari TDK-n, ahol sikerült jó helyezést elérnünk, ezzel kijutva a két éve Veszprémben megrendezett Informatikai Tudományi OTDK-ra, ahol, bár dobogós helyet nem értünk el, rengeteg  pozitív élményre tettünk szert.  Azóta se győzöm motiválni hallgatótársaimat, hogy "tessék menni TDK-zni, megmérettetni magad, hozd ki magadból a legjobbat, nagyon megéri".  :muscle::v::relaxed:

A jó szakdolgozat (és TDK) téma és talán előadóképességem miatt gyakornoki lehetőséget kaptam egy tanáromtól az MTA SZTAKI-nál, ahol nem csak a szükséges erőforrásokat kaptam meg, de szakmailag támogatták a kutatási projektemet.  Ma már lassan három éve dolgozok szoftverfejlesztőként a Párhuzamos és Elosztott Rendszerek Kutatólaboratóriumban és bátran kijelenthetem, hogy nagyon megszerettem a kutatói munkát.  Jó dolog azzal foglalkozni, ami engem igazán érdekel, utána járni valaminek, elmélyülni egy témában, ami nálam a Big Data és felhő technológiákhoz kapcsolódik.  Szóval én vagyok a bizonyíték arra, hogy egy sikeres TDK vagy OTDK szereplés akár közelebb is vihet álmaid állásához :wink:

Hamarosan találkozunk, addig is:

Üdv,
Enikő