Weiszburg Tamás OTDT alelnök és a HTDK munkatársainak látogatása

2019-01-30 18:45:17
Szerző: vamossy.zoltan

Az Óbudai Egyetem OTDK szervezői bizottságainak közös ülését meglátogatta Weiszburg Tamás, az OTDT általános elnökhelyettese és a HTDK munkatársai.

Az Országos Tudományos Diákköri Tanács, az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Magyar Tudományos Akadémia fővédnökségével és az Innovációs és Technológiai Minisztérium, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, valamint a TDK-ért Közhasznú Alapítvány támogatásával zajló szekciókban, a nevezések lezárultával az OTDT képviselői látogatást tettek az Óbudai Egyetemen. Dr. Weiszburg Tamás, az OTDT általános alelnöke, Gherdán Katalin, a TDK Határok Nélkül (HTDK) koordinátora és munkatársa, Kocsis Edina részvételével zajló találkozón az OTDK szekciók általános szervezési kérdései mellett egyeztetésre kerültek a határon túli magyar képzőhelyek hallgatói fogadásának kérdései. Prof. Dr. Réger Mihály rektor megnyitó szavait követően Dr. Weiszburg Tamás tájékoztatta a szekciók szervezőbizottságának megjelent tagjait a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia szervezésének állásáról, a találkozó céljairól. Prof. Dr. Rajnai Zoltán dékán, a Had- és Rendészettudományi Szekció ügyvezető elnöke adott áttekintést az előkészítés helyzetéről. Vetített képes előadással tájékoztatta a jelenlévőket többek között a január 9-én lezárult nevezési határidőre beérkezett dolgozatokról, az április 16-18. között megrendezésre kerülő szekció programjáról, a tagozatok beosztásáról, zsűrijének összeállításáról, a további elvégzendő feladatok ütemezéséről. Vámossy Zoltán intézetigazgató egyetemi docens, az Informatika Tudományi Szekció ügyvezető elnöke prezentáció segítségével számolt be az előkészítés állásáról, a Had- és Rendészettudományi Szekcióval egy időben Óbudán zajló Informatika Tudományi Szekció szervezésének állásáról, a beérkezett pályázatok számáról, a tagozatokról, a szekció szakmai és szabadidős programjáról, a Programbizottság tagjainak felkéréséről, valamint a határon túlról és a hazai középiskolákból meghívásra kerülők fogadásáról. A beszámolókat követően Gherdán Katalin adott áttekintést a határon túli magyar képzőhelyekről érkező hallgatók, zsűritagok, megfigyelő diákok és oktatók fogadásának kérdéseiről, majd konzultációra került sor az aktuális szervezési feladatokról. Zárásként Dr. Weiszburg Tamás elismerően nyilatkozott a Szekciók színvonalas és tartalmas előkészítéséről, ütemes előrehaladásról. Végezetül a vendégek látogatást tettek az IT Szekció szervezésének helyszínén, az Egyetem óbudai központi épületében.